ترفندهای اپل واچ

اپل واچ سری ۹ جدیدترین مدل ساعت هوشمند اپل در حال حاضر محسوب می‌شود که با سنسورها، ابزارها و قابلیت‌های فوق العاده هیجان انگیز موفق شده فروش بسیار بالایی در بازار داشته باشد. در ادامه در قالب آموزش تنظیمات اپل واچ تلاش می‌کنیم تمامی قابلیت‌های مهمی که باید در اپل واچ سری ۹ فعال کنید را توضیح دهیم.

 

 

قابلیت Smart Stack

 

قابلیت Smart Stack یک ابزار صفحه‌ی اصلی است که به طور خودکار ویجت‌های مرتبط را در طول روزمره‌ به شما نشان می‌دهد. برای مثال، در زمان صبح شما با ویجت‌های تقویم و آب و هوا روبه‌رو می‌شوید.

شما می‌توانید برای دسترسی به Smart Stack انگشتتان را روی واچ فیس قرار داده و از پایین به بالای صفحه حرکت دهید. حالا می‌توانید با سنجاق (Pin) کردن ویجت‌های دلخواه خود و از آن طرف حذف ویجت‌هایی که نیاز ندارید، برنامه Smart Stack را شخصی‌سازی کنید. همچنین این قابلیت را نیز دارید تا ویجت‌های جدید را به برنامه اضافه کنید. پیشنهاد می‌کنیم سه ویجت پرکاربرد را در این بخش داشته باشید که در طول یک شبانه‌روز با آن زیاد کار می‌کنید.

نحوه فعال کردن Smart Stack و شخصی‌سازی آن

 • فعال‌سازی قابلیت Smart Stack و شخصی‌سازی کردن آن
 • برای دسترسی به Smart Stack از واچ فیس به سمت بالا اسکرول کنید.
 • برای دسترسی به حالت ویرایش، ویجت بالایی را فشار داده و نگه دارید.
 • روی نماد پین زرد ضربه بزنید تا ویجت مورد نظر را به بالای برنامه‌های خود پین کنید.
 • برای حذف ویجت‌ها، روی نماد – قرمز رنگ ضربه بزنید.
 • ویجت‌ برنامه‌ی خود را با ضربه زدن روی نماد – قرمز رنگ متصل به برنامه‌ای که می‌خواهید جایگزین کنید، سفارشی کنید. سپس برای اضافه کردن میانبر جدید، روی نماد + که دور آن دایره کشیده شده ضربه بزنید.

 

 

 

انجام کارهای ساده با حرکات خاص دست

 

به لطف به‌روز رسانی سیستم عامل watchOS 10.1، کاربران اپل واچ سری ۹ می‌توانند از کنترل ژست دو ضربه‌ای استفاده کنند. این حرکت انگشت برای زمانی که در دست شما وسیله بوده، بسیار کاربردی است. البته در نظر داشته باشید که این قابلیت در حالت Low Power Mode یا زمانی که Sleep Focus فعال شده در دسترس نیست.

 

 

چطور از قابلیت Double Tap در اپل واچ استفاده کنیم؟

 • هنگامی که ساعت خود را بلند کردید تا بیدار شود، انگشت شست و سبابه خود را برای توقف موقت موسیقی، به تعویق انداختن هشدارها، لغو تایمرها و موارد دیگر دو بار فشار دهید.
 • از صفحه ساعت، ژست مورد نظر به شما امکان می‌دهد در میان ویجت‌های Smart Stack خود پیمایش کنید.گ

 

نحوه تنظیم Double Tap در اپل واچ

برنامه Settings را روی اپل واچ سری ۹ باز کنید.

گزینه‌ی Gestures و سپس Double Tap را ضربه بزنید. در نهایت باید از بین دو گزینه‌ی Playback و Smart Stack یک مورد را انتخاب کنید. پلی‌بک برای انتخاب پخش/توقف یا رد کردن کارایی دارد و اسمارت ترک برای انتخاب پیشرفته یا فرایند انتخاب کاربرد دارد.

شما می‌توانید همچنین از طریق برنامه‌ی اپل واچ روی گوشی آیفون خود قابلیت Double Tap را راه اندازی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، رفتن به سربرگ My Watch و سپس مسیر Settings > Gestures است. در نهایت گزینه‌ی Double Tap را ضربه بزنید.

اگر قبلا صاحب اپل واچ بوده‌اید، به لطف watchOS 10 به سرعت متوجه تغییرات در اقدامات‌ دکمه‌ی جانبی ساعت خواهید شد. با ضربه زدن روی دکمه‌جانبی در صفحه‌ی اصلی ساعت، شما وارد Control Center ساعت می‌شوید. در همین حال، یک ضربه از Digital Crown یا همان دکمه‌ی تاج دیجیتال، شما را وارد برنامه‌های ساعت می‌کند، در حالی که یک ضربه دوگانه از تاج دیجیتال، شما را به یک کاتالوگ از برنامه‌های باز می‌برد.

 

افزایش طول عمر باتری اپل واچ سری ۹

اگر به تازگی اپل واچ خریده‌اید و از طرفی اولین مرتبه‌ای است که با یک ساعت هوشمند اپل کار می‌کنید، خالی شدن سریع باتری شاید برای‌تان آزار دهنده باشد. هر چند شرکت اپل ادعا کرده که می‌توان اپل واچ سری ۹ را تا ۱۸ ساعت بدون نیاز به باتری استفاده کرد. با این حال، شما با فعال‌سازی حالت Low Power می‌توانید چند ساعت بیشتر از گجت خود استفاده کنید. در ادامه‌ی آموزش تنظیمات اپل واچ فعال‌سازی این حالت را هم توضیح می‌دهیم.

 

 

نحوه فعال‌سازی Low Power Mode در اپل واچ سری ۹

از صفحه‌ی اصلی ساعت، دکمه‌ی جانبی را فشار دهید تا بخش Control Center باز شود.

 • روی آیکون درصد باتری ضربه بزنید.
 • روی Low Power Mode ضربه بزنید.
 • به سمت پایین اسکرول کرده و Turn On را ضربه بزنید.

 

حالت‌های فوکوس (Focus)

شبیه به آیفون، حالت‌های فوکوس شرکت اپل به کاربران کمک می‌کند تا سیگنال‌های مزاحم هنگام خواب، کار و سایر فعالیت‌ها تا حد امکان کاهش پیدا کند. شما می‌توانید اپل واچ خود را طوری تنظیم کنید که برنامه‌های فوکوس آیفون شما را منعکس کرده یا برنامه‌های جدیدی را از مچ دست خود تنظیم کنید.

نحوه زمان بندی حالت های فوکوس در اپل واچ سری ۹

 • از صفحه‌ی اصلی ساعت، روی دکمه‌ی تاج دیجیتال ضربه زده تا وارد کتابخانه‌ی برنامه‌ها شوید.
 • از بخش Settings، گزینه‌ی Focus را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.
 • روی دسته‌بندی که مد نظر شماست ضربه بزنید تا پروسه‌ی زمان‌بندی فعال شود: حالت Do Not Disturb (مزاحم نشوید)، شخصی (Personal) و کاری (Work).
 • Sleep Focus به طور خودکار از سلسله المان‌های تنظیم شده در برنامه‌ی Sleep شما پیروی می‌کند، حتی اگر منعکس‌سازی گوشی آیفون فعال نشده باشد.
 • روی Add new ضربه زده و یک برنامه زمان‌بندی جدید را ایجاد کنید.

 

شخصی‌سازی واچ فیس

اپل واچ سری ۹ تنها با واچ فیس‌های اصلی ساعت سازگار است اما خوشبختانه شرکت اپل، طراحی‌های زیادی مطابق با تمامی سلیقه‌ها را ارائه می‌کند. چه بخواهید یک عکس دلخواه را نمایش دهید، چه بخواهید به رنگ خاصی متمایل شوید یا چهره خود را با داده‌ها و میانبرها بارگیری کنید، گزینه‌های متنوعی برای هر کاربر وجود دارد. WatchOS 10 حتی چهره‌های دیگری از جمله یک انیمیشن با Snoopy را معرفی کرد که به شدت بامزه و خنده‌دار طراحی شده است.

 

 

نحوه شخصی‌سازی واچ فیس در اپل واچ سری ۹

 • انگشتتان را روی واچ فیس کنونی ساعت خود نگه دارید.
 • به سمت چپ انگشتتان را حرکت داده و روی Add new ضربه بزنید.
 • با استفاده از حرکت انگشت و دکمه‌ی Digital Crown می‌توانید از تنظیمات شخصی‌سازی خود انتخاب کنید.

برای سفارشی‌سازی چهره‌ای که از قبل در گالری شماست، صفحه ساعت فعلی خود را فشار داده و نگه دارید و روی ویرایش زیر طرحی که می‌خواهید سفارشی کنید ضربه بزنید.

 

به اشتراک‌گذاری مخاطبین با NameDrop

ارقام را به طور مستقیم از اپل واچ خود با سایر کاربران اپل واچ به اشتراک بگذارید. با iOS 17.1 و watchOS 10.1 می‌توانید از NameDrop برای اشتراک‌گذاری اطلاعات تماس با یک دستگاه نزدیک استفاده کنید.

 

نحوه شخصی‌سازی بخش Google Assistant در اپل واچ

 • در صفحه‌ی اپل واچ، برنامه Contacts را باز کرده و سپس روی تصویر خود در گوشه‌ی بالا و سمت راست ضربه بزنید.
 • روی Share ضربه زده و سپس ساعت خود را نزدیک اپل واچ شخص مقابل خود قرار دهید. وقتی اتصال برقرار شود، ساعت هوشمند شما ویبره خواهد رفت.
 • همچنان دستگاه‌ها را در نزدیکی یکدیگر قرار داده تا اسم NameDrop روی صفحه نمایش هر دو ساعت نمایان شود.
 • در این مرحله شما می‌توانید انتخاب کنید که آیا فرد مقابل تنها باید اطلاعات مخاطبین شما را دریافت کند یا شما هم می‌توانید لیست مخاطبین فرد مقابل را دریافت کنید.

شما همچنین می‌توانید اطلاعات تماس را از یک آیفون به یک ساعت اپل با نگه داشتن صفحه نمایش گوشی چند سانتی متر از بالای اپل واچ به اشتراک بگذارید. دستورالعمل های بالا را دنبال کنید هنگامی که NameDrop روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود.

 

آموزش تعویض بند اپل واچ سری ۹

 

یک بند ساعت جدید راهی سریع و موثر برای شخصی‌سازی دستگاه شما محسوب می‌شود. بندهای اورجینال اپل واچ سری ۹ در مواد مختلف، از نایلون یا سیلیکون گرفته تا چرم یا فولاد ضد زنگ تولید می‌شوند. هر چند بهترین بند اپل واچ به طور حتم چیزی است که به سلیقه و سبک زندگی شما نزدیک باشد.

 

 

نحوه تغییر بند در اپل واچ سری ۹

 • اپل واچ خود را رو به پایین روی یک سطح تمیز و نرم قرار دهید.
 • دکمه آزاد کردن نوار را که در بخش پشتی ساعت قرار دارد را فشار داده و نگه دارید، سپس بند را در امتداد قاب ساعت بلغزانید تا آن را جدا کنید.
 • این روند را برای طرف مقابل هم تکرار کنید.

 

نحوه نصب برنامه‌های جانبی به طور مستقیم روی اپل واچ سری ۹

 • دکمه‌ی تاج دیجیتال (Digital Crown) را فشار داده تا وارد کتابخانه‌ی برنامه‌ها شوید.
 • به سمت پایین اسکرول کرده و روی اپ استور ضربه بزنید.
 • یک طبقه‌بندی را انتخاب یا اسم برنامه‌ی مورد نظر خود را جست‌وجو کنید تا پس از یافتن آن، بتوانید نصب کنید.
 • روی Get ضربه بزنید و سپس روی دکمه‌ی جانبی ساعت دو بار ضربه بزنید تا برنامه نصب شود.

 

 

نحوه تغییر روشنایی و اندازه متن در اپل واچ سری ۹

برنامه Settings را روی اپل واچ باز کرده و سپس روی Display & Brightness ضربه بزنید. با کمک اسلایدر در بخش Brightness شما می‌توانید میزان روشنایی یا تغییر دهید. Text Size منظور اندازه متن است که با کمک دکمه‌ی تاج دیجیتال یا صرفا انتخاب اندازه‌ی حرف قابل تغییر است. همچنین در بخش Bold Text می‌توانید حروف را به صورت تو پر داشته باشید.

 

نحوه تنظیم صدا در اپل واچ سری ۹

برنامه‌ی Settings را باز کرده و روی Sounds & Haptics ضربه بزنید. در بخش Alert Volume شما می‌توانید میزان صدا را کنترل کنید. برای تنظیم می‌توان از تاج دیجیتال هم استفاده کرد.

 

نحوه تنظیم شدت لمس در اپل واچ سری ۹

به مسیر Settings > Sounds & Haptics بروید. گزینه‌ی Haptic Alerts را روشن کرده و سپس یکی از دو گزینه‌ی Default یا Prominent را انتخاب کنید. شما همچنین می‌توانید لمس تاج دیجیتال را از همین منو روشن یا خاموش کنید.

 

اگر هیچ یک از ترفندهای مطلب آموزش تنظیمات اپل واچ را قرار نیست انجام دهید، پیشنهاد می‌کنیم حتما حالت کم مصرف اپل واچ را فعال کنید تا مدت زمان بیشتری را بتوانید با این گجت دوست داشتنی کار کرده و از قابلیت‌های متنوع آن بهره‌برداری کنید.

 

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش