اشتباهات رایج کاربران اندروید

اشتباهات رایج کاربران اندروید

اگرچه استفاده از گوشی های اندرویدی آسان است، اما ممکن است که دچار اشتباهاتی شوید که بر عملکرد و قابلیت اطمینان دستگاه شما تأثیر بگذارد – از نصب برنامه های بد تا از دست دادن برخی از مفیدترین ویژگی ها.

بنابراین، بیایید برخی از اشتباهات رایجی را که می توانید در هنگام استفاده از گوشی اندروید خود مرتکب شوید، بررسی کنیم تا در آینده از آنها اجتناب کنید.

 

بستن برنامه ها بطور مکرر

 

اولین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید بستن مکرر برنامه هاست .اندروید دارای مکانیزم موثری برای مدیریت تمامی فرآیندهایی است که به طور همزمان روی دستگاه شما اجرا می شوند. برنامه‌ های پس‌ زمینه، وضعیت فعلی و مصرف باتری شما را نیز مدیریت می‌کند و نیازی نیست نگران آن باشید. وقتی یک برنامه را به صورت دستی می بندید، از حافظه حذف می شود و دفعه بعد باز کردن آن بیشتر طول می کشد.

 

استفاده از برنامه های تقلبی پاکسازی و باتری یا RAM Booster

 

ومین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید استفاده از برنامه های تقلبی پاکسازی و باتری یا RAM Booster است. هزاران برنامه در Google Play وجود دارد که ادعا می کنند گوشی شما را پاکسازی می کنند یا باتری و رم آن را تقویت می کنند. خبر بد این است که بسیاری از این برنامه ها اصلا کار خاصی انجام نمی دهند. در واقع، برخی از آنها ممکن است منابع گوشی شما را مصرف کنند و بر عملکرد آن تأثیر منفی بگذارند. آنها وعده های زیادی می دهند اما فقط برای نشان دادن تبلیغات یا فروش خریدهای درون برنامه ای به شما وجود دارند.

 

نصب برنامه ها از منابع نامشخص

سومین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید نصب برنامه ها از منابع نامشخص است. گاهی اوقات وقتی نمی توانید یک برنامه یا یک بازی را در Google Play پیدا کنید، ممکن است وسوسه شوید که یک فایل APK را از یک وب سایت غیر بومی در گوگل جستجو کنید. برنامه‌ های این وب‌ سایت‌ ها توسط گوشی شما تأیید نمی‌شوند و احتمالاً شما را در معرض تهدیدات امنیتی و حریم خصوصی قرار می‌دهند.

اگر فقط نسخه معمولی برنامه‌ای را می‌خواهید که نمی‌توانید آن را در Google Play در منطقه خود پیدا کنید، در اکثر موارد اگر از این سایت‌ها برای دانلود APK Android استفاده کنید، مشکلی به وجود نمی آید. اما اگر بخواهید نسخه کرک شده یا مود شده یک برنامه پولی را نصب کنید، احتمال ابتلا به ویروس ها و جاسوس افزارها بیشتر است.

 

زدن روی تبلیغات در برنامه ها و مرورگرها

 

چهارمین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید زدن روی Dodgy Ads در برنامه ها و مرورگرها است. تبلیغات تقریباً بخشی از همه برنامه‌ ها و وب‌ سایت‌ های مدرن هستند و منبع درآمد مهمی برای توسعه‌ دهندگان و تولید کنندگان محتوا هستند. اما درک این نکته مهم است که برخی از تبلیغات خطرناک هستند و می توانند داده های شما را بدزدند یا ویروس ها را به شما ارسال کنند.

تشخیص تبلیغات بد از تبلیغات خوب چندان سخت نیست. کلاهبرداران معمولاً از تبلیغاتی استفاده می‌کنند که معاملات خیلی خوبی ارائه می‌دهند تا اینکه واقعی باشند، یا سعی می‌کنند شما را فریب دهند تا چیزهایی دانلود کنید—مثلاً برنامه‌های امنیتی خطرناک ممکن است تبلیغاتی تولید کنند که به نظر برسد گوشی شما آلوده است. به طور خلاصه، فریب کلیک های بدافزاری که حریم خصوصی و امنیت گوشی شما را به خطر می اندازند نخورید.

 

دادن مجوزهای غیر ضروری به برنامه ها

 

پنجمین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید دادن مجوزهای غیر ضروری به برنامه ها است. مجوزهای برنامه به یک برنامه اجازه می دهد تا به داده ها و منابع دستگاه شما دسترسی داشته باشد تا بتواند عملکرد مربوطه خود را ارائه دهد. هنگامی که یک برنامه را نصب می کنید، چندین پنجره پاپ آپ برای درخواست مجوز ظاهر می شود. برای مثال، یک برنامه گالری درخواست دسترسی به عکس های شما را می دهد، یا یک برنامه پیام رسانی باید بتواند مخاطبین شما را ببیند.

اما برخی از این مجوزها ضروری نیستند و برای جمع آوری داده ها برای تجزیه و تحلیل و تبلیغات شخصی یا حتی برای جاسوسی از شما استفاده می شوند.

بنابراین، لازم است که پاپ‌ آپ‌ های مجوزها را با دقت بخوانید و فقط مواردی را مجاز کنید که با عملکرد صحیح برنامه مرتبط هستند. می توانید مجوزهای برنامه های خود را در تنظیمات سیستم مدیریت کنید. اگر برنامه از یک توسعه‌ دهنده معروف نیست و مجوزهای زیادی می‌خواهد، ممکن است بخواهید یک بررسی پس‌ زمینه روی آن انجام دهید یا به دنبال جایگزینی بگردید.

 

روت کردن, آنبلاک کردن بوت لودر و فلش کردن

ششمین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید روت کردن, آنبلاک کردن بوت لودر و فلش کردن است. اندروید یک سیستم عامل متن باز است که آن را برای سفارشی سازی انعطاف پذیر می کند. اگرچه، با وجود این انعطاف پذیری، محدودیت هایی از نظر دسترسی به فایل های سیستم اصلی وجود دارد.

اینجاست که روت کردن وارد عمل می شود. این فرآیندی است که به شما امکان می دهد به هسته ای دسترسی پیدا کنید که به طور پیش فرض در سیستم عامل اندروید محافظت می شود.

مشابه دسترسی روت، عنصر دیگری از سیستم وجود دارد که قفل شده است. این بوت لودر نامیده می شود و مسئول راه اندازی سیستم عامل بر روی گوشی شما است. اگر قصد دارید یک رام سفارشی را روی دستگاه خود فلش کنید، باید بوت لودر را باز کنید.

در حالی که همه اینها در تئوری عالی به نظر می رسد، خطرات زیادی را به همراه دارد. همه این فرآیندها می توانند گارانتی شما را باطل کنند و به طور بالقوه می توانند گوشی  شما را خراب کنند. و حتی اگر موفق شوید، ممکن است مستعد تهدیدات امنیتی باشید.

اگر هنوز می‌خواهید به این کار ادامه دهید، ممکن است ایده خوبی باشد که با یک گوشی یدکی آزمایش کنید. به این ترتیب، می توانید بدون به خطر انداختن دستگاه اندرویدی اصلی خود، این کار را انجام دهید.

 

از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه نکنید

 

هفتمین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید پشتیبان گرفتن از اطلاعات گوشی است. گوشی های اندرویدی از رام برای ذخیره سازی استفاده می کنند. اگرچه این حافظه غیر فرار است، اما برخی از حوادث می تواند به داده های شما آسیب برساند. گاهی اوقات ممکن است به‌ روز رسانی‌ های سیستم از کار بیفتد، یا ممکن است مجبور شوید به دلایلی گوشی خود را ریست کنید. بنابراین، همیشه توصیه می شود برای حفظ امنیت اطلاعات خود از یک سرویس پشتیبان استفاده کنید.

می‌توانید از پشتیبان‌ گیری پیش‌ فرض گوگل استفاده کنید، که به طور مؤثر از همه برنامه‌ ها، مخاطبین و تنظیمات شما نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. برای یک راهنمای دقیق در مورد بررسی گزینه‌ های مختلف پشتیبان‌ گیری، نحوه پشتیبان‌ گیری صحیح از دستگاه اندروید خود را بررسی کنید.

 

عدم پیکربندی ویژگی Find My Device

 

هشتمین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید عدم پیکربندی ویژگی Find My Device است. Find My Device یک ویژگی ایمنی بسیار مهم برای گوشی اندرویدی شما است که اغلب نادیده گرفته می شود زیرا تنها در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گوشی از آن استفاده می شود. Find My Device دارای ویژگی های قدرتمندی است که به شما امکان می دهد دستگاه گم شده خود را از راه دور پیدا کنید.

همچنین به شما امکان می دهد صفحه قفل خود را مدیریت کنید تا کسی نتواند تنظیمات را تغییر دهد یا اینترنت را خاموش کند. همیشه موقعیت مکانی خود را روشن نگه دارید، به خصوص در فضای باز، تا در صورت مفقود شدن یا سرقت، ردیابی دستگاه آسان باشد. راهنمای ما در مورد چگونگی پیدا کردن یک گوشی اندرویدی گم شده، به طور مفصل در مورد Find My Device بحث می کند

 

فعال نکردن Night Shield، Eye Comfort Shield یا فیلتر نور آبی

نهمین مورد از اشتباهات رایج کاربران اندروید فعال نکردن Night Shield، Eye Comfort Shield یا فیلتر نور آبی است. در این عصر دیجیتال، بیشتر وقت خود را صرف تماشای صفحه نمایش می کنید. راهی برای کاهش اثرات منفی نور صفحه نمایش و جلوگیری از آسیب دیدن چشم وجود دارد. Night Shield صفحه‌ نمایش شما را رنگ‌ آمیزی می‌کند و در شب کار را برای چشم‌ ها آسان‌تر می‌ کند. همه دستگاه های اندرویدی مدرن دارای ویژگی Night Shield داخلی هستند. علاوه بر محافظت از چشمان شما، به شما کمک می کند راحت تر به خواب بروید و به شما کمک می کند از شب های بی خوابی جلوگیری کنید.

 

از این اشتباهات اجتناب کنید تا از گوشی اندرویدی خود به طور کامل لذت ببرید

 

 

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده
سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش